top of page
ödülfunkalaturka1346.jpg

Hakkımızda

2004 yılında Ankara'da kurulmuş olan Funk Alaturka , 20 yıldır sahne performanslarına Türkiye'de ve Avrupa'da devam ediyor. Çok yakında 20. yıla özel bir single yayınlayacak olan grup, bir lansman ile de şarkıyı tanıtacak. 
Türkiye'de yaptığı müzik türü açısından, Brooklyn Funk Essentials'dan sonra bu akımı daha farklı yorumlayarak ve geliştirerek türünün öncüsü olmuştur. Hatta grubun adı artık bir müzik türü haline gelmiştir. Temelde cover grubu olan Funk Alaturka, kendi şarkılarını yapma yolunda ilerlemektir.    


 

Son dönemde böylesi türler ötesi müzikal denemeler hızla artar oldu. Türkçe popüler müziğin içine girdiği kısır döngüde yol açıcı, alternatif öneriler dinleyenlere de soluk aldırıyor. Yıllar boyunca pop şarkılarının içinde alaturka ya da halk müziği enstrümanlarını kullanarak “sentez” yaptığını iddia eden bir dolu müzisyen geldi geçti ama o malum “sentez” denemeleri her nedense Türkiye sınırlarının dışına hemen hiç çıkamadı. Oysa bu yeni nesil denemeler neresinden baksanız “dünyalı” işler.

Yavuz Hakan Tok, Milliyet Sanat

2004 doğumlu enerjik grup Funk Alaturka sevgili solistleri Ödül ile birlikte pop, rock, disco ve funk gibi müzik türlerine mensup dünyaca ünlü şarkıları alaturka müzikle harmanlayıp müzikseverlerle buluşturmakta.

Gamze Dünki, Alt Müzik

funk_alaturka_cover.jpg
funky

Nev-i Şahsına Münhasır, Türk Usulü Funk.

bottom of page